Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Baza Legimi

Zachęcamy do skorzystania z nowej usługi bibliotecznej – wypożyczania ebooków i audiobooków  z bazy Legimi!

Zapraszamy do wypożyczalni po kody dostępu.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej  dla powiatu pleszewskiego udostępnia swoim czytelnikom możliwości bezpłatnego wypożyczania ebooków i audiobooków dostępnych w serwisie Legimi.

Każdy posiadacz naszej elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do tysięcy ebooków i audiobooków znajdujących się w ofercie serwisu Legimi. Kody są ważne przez 30 dni.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie

Czy mogę wypożyczyć ebook online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/wbppoznan

Następnie można wypożyczać książki, pobierając je w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać dane pozycje?

Kody wydawane są na początku każdego miesiąca i ważne są przez 30 dni. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzyma komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone pozycje?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.

Zasady są proste!

  • Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi trzeba posiadać ważną kartę biblioteczną Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie
  • Przyjść do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie (Wypożyczalnia dla dorosłych) i odebrać darmowy kod dostępu. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.
  • Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w wypożyczalni dla dorosłych
  • Założyć konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/wbppoznan
  • Podać otrzymany kod dostępu
  • Pobrać darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zalogować się i możesz wówczas czytać bez ograniczeń!

 

Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków i audiobooków w aplikacji Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc należy ponownie zgłosić się do biblioteki.

  • Książki z bazy Legimi można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).

Usługa dostępu do bazy e-booków Legimi jest realizowana dla mieszkańców Powiatu Pleszewskiego w ramach pełnienia  przez BPMiG w Pleszewie zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Powiatu Pleszewskiego.